KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  SERDAR ORTAÇSERDAR ORTAÇ  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayın site üyeleri ve misafirleri en çok paylaşım ve katılım yapan üyemize ödül var,Ödül sitedeki gruplara üye olmaktan ibaretdir.Yönetim tarafından hangi gruba üye yapılacak olmanız sitedeki paylaşımlarınızın,katılımlarınızın sayısından ve sitede aktiv olma zamanınızdan asılıdır..Bundan asılı olarak grup Admin,Co Admin,Süper Moderatör,Moderatör ve ya Haberci ola bilir.Saygılarımızla SERDAR ORTAÇ FAN SİTESİ YÖNETİMİ.

A'dan Z'ye Serdar Ortaç

YazarMesaj
SERDAR ORTAÇ FANI
ADMİN SORFAN
ADMİN SORFAN
SERDAR ORTAÇ FANI

A'dan Z'ye Serdar Ortaç Empty
MesajKonu: A'dan Z'ye Serdar Ortaç   A'dan Z'ye Serdar Ortaç Icon_minitimeSalı Mayıs 07, 2013 12:21 am

Serdar Ortaç; bugüne kadar 'Karabiberim', 'Padişah', 'Asrın Hatası', 'Canıma Minnet', 'Değmez' ve 'Hadi Git' gibi unutulmaz şarkı sözlerine imza attı. Müzmin bekarlığı, kumar tutkusu ve potansiyel mutsuzluğu ise onun diğer özellikleri. İşte size; seveni kadar nefret edeni de çok olan bir pop star portresi...

AMERİ- KAN DİLİ VE EDEBİYATI: Ortaç; Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı'nı kazandı ama eğitimini yarım bıraktı. Sanatçı bu konudaki pişmanlığını yıllar sonra şu sözlerle dile getirdi: "Eğer geriye dönebilsem; kariyerimin başındaki bana, 'Oğlum sakın başlama bu işe; git Bilkent'i bitir, filoloji oku, sonra da ya gazeteci ya da tercüman ol' derdim." (Neşe Mesutoğlu- Milliyet) n BOY: 1.69'luk boyunu hep espri konusu yaptı: "Cüceyim ben!"

CHLOE: Ortaç'ın İrlandalı aşkı. Ünlü popçu; aslen model olan Chloe için "Bu hayata onun kollarında veda etmek isterim. O benim için kırılgan bir çiçek" diyor. (Nuriye Kırma-Haftasonu) n ÇOCUK: Sanatçı, hayatta tek eksiğinin çocuk olduğunu söylüyor. Sırf baba oldukları için Mustafa Sandal'ı ve Emre Altuğ'u kıskandığını belirtiyor.

"REZA, EBRU'YU ELİMDEN ALDI"

DERİN MANA ARAMAYIN: Şarkı sözlerindeki yüzeyselliğin eleştirilmesine kızan sanatçı, "Şarkı; ya oynamak, ya zıplamak ya da ağlamak için yazılır. Anlamına bakacağınıza, derin manalar arayacağınıza; ya ağlayın, ya zıplayın" demişti.

EBRU GÜNDEŞ: Sanat dünyasındaki en büyük dostu, müttefiki... Ortaç; Gündeş'e olan sevgisini şöyle özetlemişti: "Ben onu 1993 yılında, ilk defa şarkı söylemek için sahneye çıktığımda tanıdım. Hapse düştüğümde de ziyaretime ilk gelen Ebru'ydu. Ama sonra Reza Zarrab çıktı ortaya ve Ebru'yu elimden aldı!"

FİLİSTİN: Ortaç; 2009 yılında İsrail savaş uçakları Filistin'i vurunca, Gazze için 'Namert Dünyasın' adlı bir şarkı yazmıştı.

GÜLTEN KAYA: Serdar Ortaç; 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde Ahmet Kaya'ya gösterdiği tepki için "Hepimiz bazı şeyleri yanlış biliyorduk. Bana da bazı şeyler yanlış öğretildi ve geçmişte bazı hatalar yaptım" diyerek özür dilemişti. Özür; Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'ya katıldığı canlı yayın sırasında hatırlatılmış, Kaya ise şu yanıtı vermişti: "Ben hayatın gündemini ve ciddi konuları konuşmaya geldim. Dolayısyla ciddi konuları konuşalım."

HAPİS: Bir dönem asker kaçağı olduğu için Ankara'da üç ay hapis yatmıştı.

"KUŞ BEYİNLİ, BIRAKTI BENİ"

'IŞILTI' DEMEYİN: Popçu, birlikte olduğu kadınların mini etek giymesini ve göğüs dekolteli olmasını sevmiyor, ışıltılı elbise ve fazla makyajdan nefret ediyor.

İLKNUR SOYDAŞ: 1994 yılında olay yaratan 'Karabiberim' şarkısına çektiği klipte, dönemin ünlü mankeni İlknur Soydaş'ın göbeğinden zeytin yemişti.

JÜRİ: Serdar Ortaç, 21 Mart'tan bu yana 'Popstar 2013'te; Demet Akalın, Orhan Gencebay ve Bülent Ersoy'la birlikte jüri üyeliği yapıyor.

KUMAR: Vazgeçilmezi. Ünlü popçu; defalarca tövbe ettiğini açıklasa da, bu tutkusuna bir türlü veda edemedi. Geçenlerde ise "20 yılda kumarda 50 milyon dolar kaybettim" dedi. Maliye hakkında soruşturma açınca da, şaka yaptığını söyledi.

LİTVANYALI ASTA: Ortaç, "Hayatımda ilk kez aşık oldum, o da beni terk etti" dediği Litvanyalı Asta'ya çok kızmış ve hakkında şöyle demişti: "Kuş beyinli, bıraktı beni!"

MEHMET ORTAÇ: Babası... Ünlü popçu, 8 Haziran 2012'de kalp krizinden kaybettiği babası için yıllar önce şaşırtıcı bir açıklama yapmıştı: "Ne babalar var; benim babam da odun!" Ortaç, daha sonra bunun bir espri olduğunu söylemişti.

NEHİR ERDOĞAN: Serdar Ortaç'ın platonik aşkı. Sanatçı; Erdoğan için 'Nehir Gözlüm' adlı şarkıyı yazmış, bu şarkıyı da Sibel Can okumuştu. Nehir Erdoğan ise yıllar sonra Ortaç'ın yakın dostu avukat Ömer Durak'la nişanlanıp ayrılmıştı.

ORTAÇ: Ünlü popçunun soyadı olan Ortaç; tepe, mirasçı, veliaht anlamlarına geliyor.

ÖZKAN TURGAY: Sanatçının ilk albümü 'Aşk İçin'de birlikte çalıştığı ünlü müzik adamı.

"YABANCILAR BANA TAPIYOR"

PLAYSTATION: Evde oturmayı seven Ortaç'ın en büyük zevklerinden biri; arkadaşlarını toplayıp PlayStation partileri vermek.

RAKS MÜZİK: Özel radyolarda DJ'lik yapan Ortaç; profesyonel müziğe adımını, dönemin dev müzik şirketlerinden Raks Müzik'le anlaşma imzalayarak attı. Sanatçı, ilk albümünü bu şirketin çatısı altında, Eylül 1994'te çıkardı.

STRES: Ortaç hayatının stres altında geçtiğini, bu yüzden bel ve boyun fıtığı dahil pek çok hastalıkla mücadele ettiğini söylüyor ve yıllardır antidepresan kullanıyor.

ŞEMS-İ TEBRİZİ: Ortaç'ın hayatından çok etkilendiği, kimi zaman da aşka bakışını kendisine benzettiği ünlü tasavvufçu.

"TÜRKLER BANA KARŞI ÖNYARGILI": Ortaç, Türk kadınlarından böyle dert yanmıştı: "Türkler bana karşı önyargılı, yabancı kadınlar ise bana tapıyor. Yabancılarla çok mutluyum. Hepsi dünya güzeli ama tek bir sorun var; onlarla bir şey konuşamıyorum. (Neslihan Perker-Yeni Aktüel) n UMRE: Sanatçı, "İki yıl önce alkol yüzünden sahneden düştüm. Şimdi alkolü bıraktım, yakında da umreye gidip hayatıma çeki düzen vereceğim" demişti.

ÜÇ YER: Ortaç, tüm hayatının üç yerde geçtiğini söylüyor; ofis, ev, stüdyo.

VAKIF GUREBA: 16 Şubat 1970'de, Vakıf Gureba Hastanesi'nde dünyaya geldi.

YEMEK: En sevdiği yemekler; İzmir köfte, pilav, kebap ve bakla. Ağzına sürmediği şeyler ise; suşi ve risotto.

ZEYNEP DİZDAR: Ortaç'ın en beğendiği meslektaşları; kadınlarda Zeynep Dizdar, Demet Akalın, erkeklerde ise Kenan Doğulu ve Yalın'dır.

Sabah: http://www.sabah.com.tr
https://serdarortacfan.azerbaijaniforum.com

A'dan Z'ye Serdar Ortaç
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Serdar Ortaç’ın en acı günü Türk pop müziğin ünlü ismi Serdar Ortaç’ın babası Mehmet Ortaç, dün sabah vefat etti
» Serdar Ortaç - Sadede Gel .Serdar Ortaç yeni yazdığı şarkıyı ilk kez Popstar'da söyledi.
» BU AYIN SERDAR ORTAÇ FANI ÜYESİ AMA ORTAÇ VE ORTAÇ OLDU
» SON DAKİKA!... VE PETEK DİNÇÖZ-SERDAR ORTAÇ “DÜETİ” BU AKŞAM GERÇEKLEŞİYOR!... KIBRIS CRATOS OTEL’DE SAHNE ALACAK OLAN PETEK DİNÇÖZ İLE SERDAR ORTAÇ İLK KEZ BİRLİKTE “DÜET” YAPACAKLAR!... İKİLİNİN DÜET PERFORMANSI BAKALIM NASIL OLACAK?
» UZUN SÜRE SERDAR ORTAÇ’IN VOKALİSTLİĞİNİ YAPAN SİMGE SAĞIN’DAN “SERDAR’I HEP SEVECEĞİM” AÇIKLAMASI!.