KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
KALBİMİZ SERDAR ORTAÇ`LA ATIYOR!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  SERDAR ORTAÇSERDAR ORTAÇ  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayın site üyeleri ve misafirleri en çok paylaşım ve katılım yapan üyemize ödül var,Ödül sitedeki gruplara üye olmaktan ibaretdir.Yönetim tarafından hangi gruba üye yapılacak olmanız sitedeki paylaşımlarınızın,katılımlarınızın sayısından ve sitede aktiv olma zamanınızdan asılıdır..Bundan asılı olarak grup Admin,Co Admin,Süper Moderatör,Moderatör ve ya Haberci ola bilir.Saygılarımızla SERDAR ORTAÇ FAN SİTESİ YÖNETİMİ.

Serdar Ortaç 2010 aralık ropörtajı

YazarMesaj
SERDAR ORTAÇ FANI
ADMİN SORFAN
ADMİN SORFAN
SERDAR ORTAÇ FANI

Serdar Ortaç 2010 aralık ropörtajı Empty
301210
MesajSerdar Ortaç 2010 aralık ropörtajı

Turkcell'in yeni reklam projesi nasil dogdu? Sizi daha önce televizyon . reklamlarinda izlemedik. neden kabul ettiniz?

Yillarin reklamcisi Sayin Yigit Sardan aradi ve elinde büyük bir reklam projesi oldugunu,bunun icin beni düsündüklerini soyledi.Proje cok keyifli görünüyordu ve bende severek yaptim..

- 'Nar Biraderler' nasil karakterler... Biraz reklamlardaki karakterinizi anlatir misiniz?

Nar biraderler muzigi cok seven ve yillardir meshur olmayi bekleyen iki arkadas...Yeteneklerini göstermek için bir televizyon yarismasina katiliyorlar. Herkes onlari cok begeniyor ve bir plakçi onlara kaset yapmayi teklif ediyor...Cok heyecanlaniyor ve tereddütsüz kabul ediyorlar.Böylece tüm Türkiye onlari yakindan taniyor..

- Bu projenin bir hikayesi olacak mi? Bundan sonra neler gelecek?

Öncelikle, nar biraderler yaptiklari sarkiya klip cekiyorlar.muzik televizyonlari onlari ciddiye alinca. Birlikteliklerini daha da gelistiriyorlar. Toplumsal mesajlar veren sarkilar yapmayi dahi dusunmeye basliyor ve gece gunduz calisarak muzik icin yasamaya basliyorlar...reklam filmlerinin devaminda onlari , sarkinin remix lerini yaparken , sms le yardim kampanyasi tasarlarken gorecegiz...

- Bu birliktelik bundan sonra da devam eder mi? Örnegin sizin bir klbinizde Pascal'i görebilir miyiz?

Neden olmasin . Pascal , dans ediyor,eglenceli bir adam.her an “ kolayca” sarkisinin klibinde oynayabiliriz bereber.

- Ikinizde çok tarz giyinen erkeklersiniz. Siz birbirinizin stilini ve tarzini nasil buluyorsunuz?

pascal yetistigi avrupali cizgisine uygun giyiniyor.hip hopi ve modayi takip ediyor.begeniyorum..ben sahne nin disinda kiyafetlerime dikkat etmem.sahnede yeterince zamanimi aliyor.ozel gunlerime sabir kalmiyor giyinmek icin

- Sizce Pascal'dan baska kim sizin biraderiniz olabilir? Buna yerli yabanci bir isim verebiliriz...

En ideali su an bu ikili oldu ..

- Serdar Ortaç olmak zor mu?

Hicbir seyi kafasina takmayan biri olsaydim kolay olurdu tabi..Ama ben etrafimda her olan bitenin sebeplerini sorgulayarak yasiyorum.

Boyle olunca da , zaten zor olan hayatim daha da zorlasiyor..Sahnede dans eden adam , bir bakmissiniz evde karadeniz turkuleri dinleyip agliyor .

- Peki siz Serdar Ortaç'i disaridan nasil görüyorsunuz?

Benim felsefemde her canliyi sevmek var , yaradan dan dolayi. Ancak herkesin beni sevmesini bekleyemem..tek istedigim sarkilarimla hatirlanmaktir.Zira bu dunyaya sarkilarimdan baska birakabilecegim bir seyim yok..Bende ,dünyayi daha yasanir hale getirmek, herkesi mutlu sartlarda yasatmak isterdim ..Ancak bir sarkicidan bunlari duymak istemeyenler de var hayatimizda.bende sadece sarkici olarak kalmaya karar verdim sonunda...

- Mutlu bir adam misiniz?

Mutlu olmak icin baskalarina gore daha cok imkanlarim vardir elbette , ama ya ben baskalari mutlu degilken mutlu olamiyorsam ne olacak.Herkesi de mutlu edemeyecegime gore, yeterince mutlu degilim demektir...

- Hayat felsefeniz var midir? Bunu bir veya iki cümleyle anlatir misiniz?

Allahim bana , degistiremeyecegim seyleri kabul etmek için sabir, Degistirebilecegim seylerle , degistiremeyecegim seyleri ayirt etmek için akil ver ..kimseyi kiskanmama izin verme ,Baskalarinin seni kiskanmamasi için mütevazi ol.Ne kimseye gözün degsin, ne kimsenin gözü sana.

Insanlari affet...herkes’e selam ver ..unutma ki bir gün , çiktigin merdivenlerden inerken , bir küçük selam’a dahi muhtac olacaksin..

Her türlü kötülügü unut , sana zarar verene ceza vermek istersen , sadece çikart onu hayatindan ve sende onu unut.

- Bu sene 40 yasina girecekseniz. Eger hayatiniz dönemlere ayirsak, 20'ler, 30'lar ve gelecek 40'li yaslar için neler söylersiniz?

20 lerde herseyi isterdim , her güzel arabaya binmek , her yeri gezmek , her kadini sevmek... 30 larda en iyi arabayi , en iyi ulkeleri gezmek ve en iyi kadini istedim.

Simdi en huzurlu evi , sadece ülkemi ve annem gibi bir kadini sevmek istiyorum ..

- Geçen sene konustugumuzda 'Biraz huysuz bir dönemdeyim. Onu huzura çevirmeye çalisiyorum" demistiniz. O huzuru bulabildiniz mi?

Kalabalik hayatlar da huzur cok kolay bulunmaz.aksine sizi huzursuz edecek birileri muhakkak bulunur..

Daha meshur olsan , daha zengin olsan yada daha çok dostun olsa neyi degistirir ki.. Daha az dostun , daha az düsmanin , ve daha az sorunun olursa, daha cok mutlu olursun..

- Size hayatta neler huzur verir?

Çok basit seyler..Mesela kuaförümün saçimi tararken , sevdigi kizla evlenmek istedigini söyleyip gülümsemesi , evdeki çalisanimin , yeni bir ev almak icin planlar yapmasi , annemin beni arayip , iyiki dogurmusum seni evlat demesi ,

Ülkemin erovizyon’ da degil , ekonomi’de birinci olmasi ve ya Yerli dizilerle degil , sinirsiz vizelerle Avrupa’ya gidebilmek bana huzur verir...

- Sahnede çok güleryüzlüsünüz. Ama özel hayatinizda daha sinirli bir adam oldugunuz söylenir. Bu dogru mu?

Evet sinirliyimdir.Gereken seylere sinirlenirim.Bence asabi olmak , duyarsiz ve bencil yasamaktan iyidir...

- Yeni albümünüz Kara Kedi'den sonra sadece bir kez röportaj yapabildik.Sonrada hiç bir yerde röportajinizi görmedim. Neden basindan uzak duruyorsunuz?

Hayranlarim beni cok iyi taniyorlar...onlarin duymak istemedigi seyler yazildiginda üzülüyorlar. O yüzden çok fazla söylesi yapmamaya çalisiyorum

- Kara Kedi albümü hakkettigi ilgiyi gördü mü?

Kara kedi albumu cok iyi bir album .17 tane sarkidan olusuyor.Nerdeyse 3 tam album gibi...bana gore içinde harika sarkilar var..bu sene en iyi satan ikinci cd oldu . Her sene birinci olamazsiniz. Zaten buna izin de vermezler..ama benim gonlumde birinci olarak kalacaktir...

- En son klip sarkiniz Mikrop'ta hayatindan mikroplari at diyorsunuz. Sizin hayatinizda çok mikrop var miydi ve onlardan kurtuldunuz mu?

Hepsinden kurtuldum.sizede tavsiye ederim

- Yine sarkinizda "Bu zamanda tabiata güvenip ise baslanmaz" diyorsunuz. Siz iliskilerde tabiat disinda neler bakarsiniz?

Asik omayi akisina birakmak , 20’li yaslarin isidir.Gözünüzün hiç bir seyi görmemesi, sadece aski düsünmek, yaninizda olmadigi zaman çildirmak,onsuz bir evren düsünememek.Bunlar çok güzel seyler elbette.Ancak hayatin gerçekleri de var.Dünya askin etrafinda dönmüyor.Bizler dünyanin dönüsüne cesaretimizle, yeteneklerimiz ve erdemligimizle ayak uydurmaya çalisiyoruz.Tabi ki ask da olursa yaninda , tadindan yenmez...

- Dogudan batiya herkesi ele geçiren bu sarkilar nasil yaziliyor?

Sarki yazmanin bir kurali veya matematigi yok.Formülü buldunuz diyorlar , yaniliyorlar.Onlarin bilmesi gereken sey su : hadi ben formülü buldum, peki sen niye bulamiyorsun ? Allah vergisinden baska bir sey degil bu..Sadece Allah vergisi.

- Sizin sarkilarinizin sirri sözlerde mi, kafiyelerde mi sakli? Sizin sarkilarinizda Türk halkini ne vuruyor?

Ben çok okurum , incelerim.Sahit oldugum her hikaye, her ask öyküsünü hafizama kazirim.Insan reaksiyonlarini inceler, onlardan ders alirim.Elbette zaman zaman Türk Antolojisi kitaplarini karistirip, aklima gelmeyen uyak lari ögrendigimde olur.Cumhuriyet tarihimizden bu güne kadar yazilmis , tek bir uyak sözlügümüz oldugunu düsünürsek , sarki yazmak için onunda yeterli olmayacagini anlayabiliriz.Sarki yazmak akil isidir, sabir isidir , duygu isidir.

- Siz ne yazarsaniz tutar mi?

15 senelik müzik geçmisimde , yazdigim 1000’e yakin sarkim oldu .Yakindan takip edenler, her bir albümümden en az 10 sarkiyi ezbere bilirler, takip etmeyenler ise ,bir gün bir yerde sarkilarimdan birine rastliyorlardir.Ben ne yazarsam tutar demiyorum.Ancak Türk halkinin sevdigi makamlar var .Bunlardan biri Usak makamidir.Bilsemki,kanasin,Padisah bunlar usak sarkilardir.Günümüzde Usak makami artik çok az kullaniliyor.Kullanabilince de güzel oluyor.

- Hiç ilham gelmedigi olur mu? Veya bir gün ilham perilerim kaçarsa korkusu yasiyor musunuz?

Ilham’in sözlük de karsiligi ; Tanri'nin, insanin yüregine doldurdugu tanrisal âleme özgü duygu ve düsünceler olarak yazar.Ve ben , Allah’in verdigi bir seyi geri alacagini sanmiyorum.

- Serdar Ortaç sarkisi "hayat kurtarir" deniyor. Bu yorumlar ve sorumluluk sizi yormuyor mu?

Bunun bir çok örnekleri olmustur.Sarkilarimla altin çaglarini yasayan sarkici dostlarim vardir.Önemli olan iyilikle hatirlanmaktir.Gerisi teferruattir.

- Müziginizin en çok elestirilen iki yönü var. Biri, melodilerin benzerligi, digeri bazi sözlerin anlamli bulunmamasi. Siz bu elestirilere nasil cevap verirsiniz?

Basin’in bir seyi elestirmesi için nedene ihtiyaci yoktur.O her istedigini elestirebilir.Kendine göre haklidir da.Ancak unutmamak gereken sudur , melodileri birbirine benzeyen sarkilar yazan insan ayni insandir.Yani Allah ona tek bir kalp, tek bir duygu vermistir.Eger yazdiklari birbirine benzemez ise bir sahtekarlik vardir o isin içinde.Bu yüzden eger benziyorsa ( ki ben buna katilmiyorum ,zira Karabiberim ile Gülün rengi birbirinden apayri iki sarkidir ) normaldir.

- Hayatta müzikten ve sahneden son en iyi oldugunuz konu hangisidir?

Ben eski tornacilardanim.Plastik enjeksiyon kalibi hakkinda çok sey bilirim.Halende babamin isyerinde olanlardan haberim vardir.Siyaseti severim ancak korkarim.Zaten bir insanin siyasetten korkmadigi günlerin gelmesi demek , demokrasinin de gelmesi demektir.Bizler göremicez ancak çocuklarimizdan umutluyum.

- Genelde hep ask üstüne yaziyorsunuz. Hepsi yasanmis ve sizin asklarinizi mi anlatiyor?

Bize ögretilen budur.Ask sarkilarindan baska bir konuda sarki yazmak için , yesil çam’i ve ya trajedik yasam tarzimizi unutmak gerekir.Oysaki Türkiye basli basina bir trajediler ülkesidir.Bu bakimdan ne yasarsan onu yazarsin.

- En son aski "Onun için canimi vermek. Öleceksem onun için ölmek istiyorum" diye tanimlamistiniz. Böyle bir aski buldunuz mu?

Her gencin zamaninda hayalleri olur.benim de vardi.hayaller bir yere kadar insani doyurur.Gerçeklesmedikçe de , anlamini kaybeder.O yüzden ben oralari geçtim.Gerçekler üzerine yasiyorum artik ve gerçekler de keskin ve net ler..

- "Kendimi sevecegim kadina sakliyorum" diyorsunuz. Nasil bir kadindir sizin seveceginiz kadin?

Bu güne kadar , Annemle babamin birbirlerine duydugu efsane ask bana kilavuz oldu.Bu günden sonra Annem gibi kadin olmazsa hiç olmasin daha iyi.Sevenlerimle mutluyum.

- Hayatiniza çok bahsettiginiz gibi sevebileceginiz kadin girdi mi?

Elbetteki sevdim.Ya da öyle inandim.Tas olsa erirdi askin karsisinda..Bende çok eridim , çok yandim..Her sey oldugu dönemde güzeldi...

- Bu kadar güzel ask sözleri yaziyorsunuz. Çok sik seni seviyorum da der misiniz? Mesela en son ne zaman söylediniz?

Ben herkesi seviyorum.Çok sikça da söylüyorum bu kelimeyi.Illaki askin anlamini tasimasi gerekmiyor.Ask öyle , bu iki kelimenin altinda ezilecek kadar güçsüz bir sey degil.Seni seviyorum diyebildikten sonra onu mezara kadar götürmek gerekir.Yoksa evlen , bosan çocuklarin ayri kalsin , bana göre degil ...

- "Hayatimda siralama yapsam seksin yeri yok" demissiniz. Neden böyle hissediyorsunuz? Bu duygunuz hala devam ediyor?

Öyle demedim .Hayat öncelikleri siralamam da ask sonlarda yer alir demistim.Halen de ilk siralarda degildir.Benim listemde ilk siralarda , ailemin sagligi , basari , ülkemin mutlulugu gibi seyler vardir.

- Hiç yasinizi göstermiyorsunuz. Özel bir bakim mi uyguluyorsunuz?

Hiç bir bakim teknigim yok.Allah böyle uygun görmüs.Hizlica da almasini bilir...
https://serdarortacfan.azerbaijaniforum.com
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Serdar Ortaç 2010 aralık ropörtajı :: Yorum

Yorum yok.

Serdar Ortaç 2010 aralık ropörtajı

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» SERDAR ORTAÇ ropörtajı AZERBAYCAN televizyonunda.
» Serdar Ortaç’ın en acı günü Türk pop müziğin ünlü ismi Serdar Ortaç’ın babası Mehmet Ortaç, dün sabah vefat etti
» SERDAR ORTAÇ | KARA KEDİ 2010
» Serdar Ortaç - Sadede Gel .Serdar Ortaç yeni yazdığı şarkıyı ilk kez Popstar'da söyledi.
» BU AYIN SERDAR ORTAÇ FANI ÜYESİ AMA ORTAÇ VE ORTAÇ OLDU